Majowe rozgrywki ESL w CS:GO rangi Major przełożone na listopad 2020

1
49
Fot. blog.counter-strike.net - ESL One: Road to Rio

Organizatorzy majowego Majora oficjalnie poinformowali, że rozgrywki CS:GO Major w Rio de Janeiro zostały przełożone na listopad. Turniej zachował rangę Majora i zastąpi drugie wydarzenie tej samej rangi planowane na koniec roku. Decyzja zapadła w porozumieniu z firmą Valve. Oczywiście powodem przełożenia tego turnieju jest szerząca się pandemia koronawirusa. 

Faza play-off zostanie rozegrana w Jeunesse Arena w dniach 19-22 listopada. Spowodowało  to nie tylko zmianę terminu, ale także zmianę puli nagród. W związku z czym pule dwóch planowanych Majorów zostały zsumowane w jedną. Dzięki temu w listopadowych rozgrywkach suma nagród sięgnie zawrotnych 2 mln dolarów.

Co na ten temat sądzą organizatorzy?

Nasza decyzja jest bardzo trudna, ale zdrowie i bezpieczeństwo zawsze stoi na pierwszym miejscu“ – powiedział Ulrich Schulze, SVP Product at ESL. „Mimo niezwykle skomplikowanych okoliczności dla organizacji eventów na żywo, chcemy dostarczyć brazylijskim fanom CS:GO, Majora na jakiego zasługują. Będziemy nadal intensywnie pracować, aby dostarczyć społeczności CS:GO wysokiej jakości treści w tych trudnych czasach i już rozpoczynamy przygotowania listopadowego Majora w Rio.”

Turniej jest częścią ESL Pro Tour, w randze Championship i liczy się do rankingu Intel® Grand Slam. Bilety kupione na majowego Majora, zachowają swoją ważność na listopadowe rozgrywki. Fani, którzy nie chcą zachować biletów, mogą ubiegać się o zwrot kosztów za pośrednictwem konta Eventbrite.

Dla przypomnienia pierwotny termin wspomnianego majora zakładał rozpoczęcie turnieju 11 maja, a zakończenie wielkim finałem 24 maja.


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] na listopad. Więcej o tych zmianach możemy dowiedzieć się w tekście tutaj. Z powodu bardziej odległej daty rozgrywek organizatorzy postanowili zmienić sposób […]