Firma NVIDIA poinformowała, że karty graficzne GeForce po raz kolejny zostały wybrane jako oficjalna platforma turnieju The International 2018. Rozgrywki będą przeprowadzane na komputerach wyposażonych w karty GeForce GTX 1080 Ti i oraz monitory Acer 240Hz G-SYNC Predator. W turnieju TI8 wezmą udział cztery drużyny skupione w inicjatywie GeForce Esports.

Newbee, Team Liquid oraz Team Secret otrzymały zaproszenia dzięki wynikom osiągniętym w rankingu DOTA 2 Pro Circuit. Zespół TNC Pro utorował sobie drogę do wielkiego finału w kwalifikacjach w Azji Południowo-Wschodniej.

The International 2018

Wspomniany wcześniej ranking został wprowadzony przez Valve od ubiegłorocznej edycji turnieju. Po każdym meczu rangi Major i Minor, drużyny zdobywały punkty. Pozwoliło one na zakwalifikowanie się do The International 2018 (w skrócie TI8).

W Vancouver w szranki stanie 18 drużyn. Stale rosnąca pula nagród wynosi obecnie ponad 23 miliony dolarów. Szacuje się, że dorówna ona lub prześcignie rekordowy pod tym względem ubiegłoroczny turniej TI7 z pulą 24 milionów dolarów.

The International 2018 odbędzie się w tym roku w dniach 20-25 sierpnia, po raz pierwszy w Kanadzie.


Poprzedni artykułShuttle XPC slim DH310 – nowy minikomputer mini-ITX
Następny artykułOverwatch – darmowy weekend już od 23 do 27 sierpnia
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.