Serwis VideoCardz.com dotarł do bardzo ciekawych informacji, związanych z kartami AMD Radeon RX Vega. Znaleziono wideo z wypowiedzią Scotta Herkelmana, wiceprezesa AMD, pochodzące z konferencji Tech Summit 2017. Pierwsza z informacji to taka, że nowe karty Radeon RX Vega trafią do notebooków. Druga natomiast, ważniejsza według nas to obecność stosów pamięci HBM2.

Okazuje się, że producenci będą mogli samodzielnie wybrać, czy chcą serwować kartę z 4 GB czy z 8 GB. Tym samym otrzymają pełną dowolność w konfiguracji różnych modeli. A to przełoży się zarówno na wydajność, jak i cenę.


ŹRÓDŁOvideocardz.com
Poprzedni artykułChipset AMD X399/X390 dla HEDT pod procesory Ryzen – prawda czy fałsz?
Następny artykułAsustor AS6210T – dysk sieciowy NAS pojemności 100 TB
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.