W serwisach TechPowerUP i Coolenjoy pojawiły się informacje o możliwości zmiany karty AMD Radeon RX 480 na model Radeon RX 580. Jak się okazuje, na rynku dostępne dwa rodzaje chipów Polaris 20 – XTX i XTR. Ten drugi posiada wyższe taktowania i powinien być używany jedynie na wyselekcjonowanych chipach. Okazuje się także, że działa bez problemów na wyselekcjonowanych rdzeniach RX 480 z mniejszym napięciem.

BIOS z karty Sapphire Limited Edition został z sukcesem wgrany na karcie XFX RX 480. Odblokowało to zegar o wartości 1411 MHz, który został potwierdzony w grze Wiedźmin 3 i testach Furmark. Zwiększenie taktowania oznacza także większy pobór mocy i mniejszy żywot rdzenia.

AMD Radeon RX 480 zmieniona na RX 580

Warto również zaznaczyć, że przed flashowaniem BIOSu trzeba być pewnym tego co się robi. Inaczej można nieodwracalnie uszkodzić kartę.

AMD Radeon RX 480 zmieniona na RX 580


ŹRÓDŁOvideocardz.com
Poprzedni artykułGenesis Krypton 500 – mysz z sensorem optycznym PMW3325 od PixArt
Następny artykułAMD informuje o prawdopodobnej karcie Radeon RX 540
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.