Jakiś czas temu na rynku pojawił się procesor Intel Pentium G4560. Był to wyjątkowy model, ponieważ posiadał dwa rdzenie oraz cztery wątki. Jego zaletą była także cena – między 230 – 270 zł. Tymczasem starczy jego brat – Core i3-7100, który również posiadał dwa rdzenie i cztery wątki potrafił kosztować aż 500 zł. Oba modele różniły się taktowaniem, kartą graficzną oraz dostępnymi funkcjami.

Jednakże wielu użytkownikom w zupełności wystarczało to, co oferował Pentium G4560. I tutaj dochodzimy do sedna całego problemu. Wspomniany układ był tak popularny, że spowodował spadek sprzedaży Core i3. Dla Intela był to tak duży problem, że postanowił zmniejszyć produkcję i dostawy Pentium G4560. I od razu odbiło się to na cenie rynkowej oraz dostępności.

Czy Intel dobrze robi? Nie sądzimy ponieważ już niedługo premiera procesorów Ryzen 3. Będę to jednostki z 4 rdzeniami a bardzo dobrej cenie. A wystarczyło tylko obniżyć cenę Core i3 do akceptowalnego poziomu.


PRZEZhttps://www.techpowerup.com/235035/intel-pentium-g4560-cannibalizing-core-i3-sales-company-effectively-kills-it
Poprzedni artykułRadeon Vega Frontier Edition pokonuje GeForce GTX 1080 w grze DOOM
Następny artykułAMD udostępnia na wolnej licencji Baikal Renderer
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.