Firma Intel wypuściła po cichu nowy mobilny procesor – Core i7-6660U. Nowy model należy do klasy Skylake-U, czyli tych z niskim lub bardzo niskim poborem mocy. Proceos ma być naturalnym następcą wcześniejszego układu oznaczone jako Core i7-6650U, który był dostępny w laptopach oraz urządzeniach hybrydowych od września ubiegłego roku. Intel Core i7-6660U posiada 2 rdzenie o taktowaniu 2.4 GHz i obsługuje do 4 wątków.

Prócz tego mamy zintegrowany układ graficzny Iris 540, a także TDP na poziomie 15 Watów. Core i7-6660U obsługuje technologie takie jak AVX 2, AES, Turbo Boost oraz wirtualizację VT-X / VT-d. Procesor wyceniono na 415 dolarów.


ŹRÓDŁOcpu-world.com
Poprzedni artykułHearts of Iron 4 będzie wydane w D-Day 2016 roku
Następny artykułMicrosoft zapewni dłuższe wsparcie dla Windows 7 i Windows 8.1 na procesorach Skylake
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.