Roman “Der8auer” Hartung postanowił sprawdzić procesor Intel Core i9-9900K. Prócz zwykłych testów wydajnościowych zrobił tzw. skalpowanie procesora. Zdjął górną pokrywę odpromiennika ciepła i sprawdził, jak Intel załatwił kwestię lutowania. Okazuje się, że faktycznie został użyty do lutowania materiał przewodzący ciepło. Jednakże nie spowodowało to znacznych spadków temperatury, jak sądziła większość.

Dodatkowo Intel zrobił coś ciekawszego. Zwiększył grubość płytki PCB oraz samego rdzenia o kilka mikronów. Udało się dzięki temu uzyskać niższą temperaturę.

A co zrobił Der8auer? Zdjął IHS, wyczyścił całość i użył materiału Thermal Grizzly Conductonaut. Pozwoliło to osiągnąć temperatury lepsze do nawet 9 stopni Celsjusza na wszystkich rdzeniach.


Poprzedni artykułSuperO C9Z390-CG-IW – nowa płyta główna mini-ITX
Następny artykułEPICENTER 2018: FaZe Clan gra z Natus Vincere, Team Liquid podejmuje AVANGAR
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.