Pojawiły się informacje, jakoby procesory Core i3-8100 i Core i3-8350K miały pojawić się w dniu premiery architektury Coffee Lake. Obie jednostki mają posiadać 4 rdzenie fizyczne, bez technologii HyperThreading. Będzie to duża nowość, ponieważ do tej pory większość procesorów z tej linii posiadała dwa rdzenie i 4 wątki. Standardowo zabraknie również Turbo Boost.

Ze wstępnych źródeł można również sądzić, że cena obu procesorów będzie wyższa od obecnie istniejących jednostek. Premiera ma nastąpić najpewniej 5 października 2017 roku.

Intel Core i3-8100 Intel Core i3-8350K
Gniazdo LGA 1151v2 LGA 1151v2
Rdzenie / Wątki 4 / 4 4 / 4
Taktowanie bazowe 3.60 GHz 4.0 GHz
Taktowanie Turbo Boost Brak Brak
Cache L3 6 MB 8 MB
Mnożnik Zablokowany Odblokowany
Architektura Coffee Lake-S Coffee Lake-S
TDP 65 W 95 W

ŹRÓDŁOtechpowerup.com
Poprzedni artykułStar Citizen – jak wygląda kwestia wytrzymałości w grze
Następny artykułPoznań Game Arena 2017 – udostępniono mapę targów
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.