Wczoraj, czyli 29 marca rozpoczął się drugi turniej Mistrzostwa Polski w Heroes of Might and Magic III. Prawie 20 letnia strategia turowa przyciąga nadal tłumy graczy na całym świecie. Tytuł jest wciąż rozwijany przez rzesze fanów na całym świecie. Organizatorzy z Fantasy Expo w Polsce postanowili zrobić drugą edycję turnieju. Okazuje się, że pierwsza edycja mistrzostw Polski przerosła oczekiwania wszystkich.

Do udziału zgłosiło się ponad 500 osób, a dzięki wsparciu partnerów i społeczności, wielki finał zrealizowany został w studiu telewizyjnym w Warszawie. Średnia oglądalność decydującego meczu wyniosła 5000 osób (7000 w szczytowym momencie). Na YouTube spotkanie obejrzało blisko 400 000 widzów.

Mistrzostwa Polski w Heroes of Might and Magic III

W drugiej edycji mistrzostw Polski w przewidywana jest jeszcze większa liczba uczestników. Rywalizacja podzielona została na cztery etapy: fazę grupową, pucharową, decydującą (od 1/16 turnieju), a także wielki finał i mecz o trzecie miejsce. Podczas mistrzostw gracze są zobowiązani do używania kompletnej edycji Heroes of Might and Magic III wraz z modyfikacjami: dodatkiem Horn of the Abyss oraz nakładką HD Mod.

W ramach drugiej edycji mistrzostw, organizatorzy zamierzają przeprowadzić transmisję nie tylko ze spotkania finałowego, ale także z meczu o trzecie miejsce. Obie potyczki odbędą się w Studio Nervarien w Krakowie. Gracze, którzy zajmą miejsca na podium, otrzymają nagrody pieniężne oraz rzeczowe.


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] dodatki. O wciąż niegasnącej popularności „hirołsów” mogą świadczyć chociażby odbywające się jakiś czas temu Mistrzostwa Polski. Wciągająca kampania, doskonały balans oraz niezwykle atrakcyjny stosunek ceny do czasu grania […]