TechPowerUp udostępniło aplikację GPU-Z 2.14.0. Odpowiada ona za pokazywanie dużej ilości informacji o kartach graficznych. Dodano obsługę kart graficznych Intel UHD Graphics wbudowanych w procesorach Intel Core 9 generacji. Aplikacja potrafi teraz jeszcze dokładnie obliczać szybkość wypełniania pikselami i teksturami. A wszystko dzięki wykorzystaniu zegara Boost, zamiasta bazowego.

Co ciekawe, przyda się to zarówno przy wbudowanych kartach graficznych, jak i nowych GeForce RTX.

Naprawiono także kilka pomniejszych błędów. Jednym z nich był brak czujnika temperatury dla wbudowanych kart graficznych Intela. Drugi natomiast to źle obliczana prędkość zegara iGPU Intela.


Poprzedni artykułFaZe Clan pokonuje Ninjas in Pyjamas i awansuje do półfinału EPICENTER 2018
Następny artykułNatec Universe Maxi – duża podkładka pod myszkę z motywem Nieba
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.