Google uruchomiło nową stronę internetową – Computer Science Education. Celem inicjatywy jest chęć nauczenia ludzi, jak działają komputery w jak najprostszy sposób. Strona została podzielana na trzy większe rozdziały: Learn Computer Science, Participate in Academic Opportunities i Access Career Opportunities. Pierwsza z nich, czyli Naucz się informatyki zawiera materiały dla studentów i nauczycieli, a także narzędzia programistyczne i sporo technologii.

Druga to Weź udział w różnych akademickich wydarzenia. Jej celem jest ułatwienie ludziom znalezienia różnych kursów, szkoleń, a także wydarzeń związanych z programowaniem. Trzecia natomiast Dostęp do ścieżki kariery ma za zadanie pomóc w odnalezieniu właściwej ścieżki kariery, poprzez zaoferowanie różnych konkursów i staży, oferowanych przez Google.

Przez lata Google starało się pomagać zdolnym ludziom, organizując różnego rodzaju wydarzenia i staże. Jednym z najbardziej znanych jest Google Summer of Code, organizowane co roku i zachęcające młodych ludzi do uczestniczenia w ulepszaniu oprogramowania.


ŹRÓDŁOtechnotification.com
Poprzedni artykułRuszyła przedsprzedaż biletów na Poznań Game Arena 2016
Następny artykułPrzecieki na temat karty nVidia GeForce GTX 1050
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.