Google udostępniło całkowicie za darmo aplikację Blocks. Jest to oprogramowanie pozwalające na modelowanie obiektów 3D w wirtualnej rzeczywistości. Aplikacja ma jak najbardziej uprościć proces tworzenia trójwymiarowych modeli, aby mogli z niej skorzystać najbardziej początkujący użytkownicy. Stworzone pliki można wyeksportować do formatu .OBJ i wykorzystać je w dowolnym projekcie.

Block jest dostępna na platformach Steam i Oculus Store. Do działa wymaga okularów HTC Vive lub Oculus Rift. Warto wspomnieć, że oprogramowanie współpracuje z Tilt Brush.


Poprzedni artykułStar Wars: Battlefront 2 – znamy datę otwartej bety gry
Następny artykułRadeon Vega Frontier Edition pokonuje GeForce GTX 1080 w grze DOOM
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.