Pojawiły się pierwsze niepotwierdzone informacje o kartach graficznych GeForce GTX 1050 i GTX 1060. Według przecieków mają one być oparte na rdzeniu GP106 i zadebiutować w III kwartale 2016 roku. Rozmiar powierzchni rdzenia szacowany ma być na 170 – 200 mm2, a jego TPD ma nie przekraczać 75 Watów. Oznacza to, że oba modele nie będą potrzebowały dodatkowej 6-pinowej wtyczki zasilania.

Nieoficjalne plotki mówią, że GP106 Pascal ma posiadać około 5.4 miliarda tranzystorów, 1280 rdzeni CUDA oraz dwie jednostki GPC z 20 SM. Pozostaje nam zatem czekać do oficjalnych informacji od firmy nVidia.

Obecnie czekamy na premierę kart graficznych GeForce GTX 1070 i GeForce 1080, które zostaną zaprezentowane podczas targów COMPUTEX 2016.


ŹRÓDŁOtechpowerup.com
Poprzedni artykułTureckie i Węgierskie malowania w Euro Truck Simulator 2
Następny artykułAMD uwalnia kod CodeXL i włącza go do GPUOpen
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.