NVIDIA udostępniła aplikację FrameView, która umożliwia testowanie wydajności oraz energii pobieranej przez karty graficzne. Pozwala ona przechwytywać dane ze wszystkich głównych interfejsów API: DirectX 9, 10, 11 i 12, OpenGL, Vulkan oraz UWP (Universal Windows Platform). Prócz tego pokazywane są dokładne parametry pracy karty graficznej jak pobór energii, zasilanie, czy wydajność na Wat.

NVIDIA FrameView

Narzędzie FrameView minimalny wpływ na obciążenie systemu podczas testów. Zintegrowana nakładka umożliwia wyświetlanie wydajności i statystyk podczas rozgrywki, a także pozwala na zbieranie szczegółowych danych do porównania. Warto wspomnieć o jednym wyjątku: interfejs API zużycia energii procesorów graficznych firmy AMD podaje średnią wartość poboru energii przez samo GPU oraz całą kartę graficzną, a nie rzeczywiste wartości.

FrameView - potok renderowania


ŹRÓDŁOnvidia.com
Poprzedni artykułMarcelo “Coldzera” David na ławce rezerwowych w MIBR
Następny artykułCzy MIBR zagra na StarLadder Major Berlin 2019?
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.