Mozilla udostępniła przeglądarkę Firefox 74. Usunięto wsparcie dla protokołów TLS 1.0 i TLS 1.1. Ma to zapewnić jeszcze większe bezpieczeństwo dla wszystkich użytkowników. Migracja na TLS 1.2 oraz TLS 1.3 odbywa się już od kilku lat, zatem jest to krok w dobrym kierunku. Wtyczka Facebook Container otrzymała opcję tzw. wyjątków. Użytkownik może oznaczyć, które skrypty mogą nas śledzić.

Ważną zmianą jest wyłączenie możliwości instalowania dodatków przez zewnętrzne programy. Ma to zniwelować wprowadzanie złośliwego kodu przez aplikacje firm trzecich. Menedżer haseł Lockwise otrzymał możliwość sortowania haseł w odwróconym porządku alfabetycznym (od Z do A). Firefox 74 to także możliwość importu zakładek i historii z przeglądarki Edge na Windowsie i macOSie.

Na koniec warto wspomnieć o nowym procesie aktualizacji przeglądarki Firefox. Deweloperzy zdecydowali się na 4-tygodniowy cykl, w stosunku do obecnie utrzymywanego 6-tygodniowego.


PRZEZmozilla.org
ŹRÓDŁObleepingcomputer.com
Poprzedni artykułPro-Gamer D6000 XXL – nowoczesne i przestrzenne biurko dla graczy
Następny artykułTechPowerUp GPU-Z 2.30.0 z nowościami i poprawkami błędów
Miłośnik technologii najnowszych ale i tych starych . Uzależniony od wszystkiego co związane z komputerami oraz grafiką komputerową . Wolne chwile spędza nad fotografia i tworzy strony internetowe.