Falstart ForZe, czyli ESL One: Road to Rio – CIS.

0
40
fot. hobbit at supernova malta 2018
fot. hobbit at supernova malta 2018

ESL One: Road to Rio – CIS za nami pierwsze spotkania. Po dwóch kolejkach mamy kilka niespodzianek, takich jak bardzo dobra forma Winstrike i pro100, czy falstart ForZe. Czy zespoły na, które teoretycznie nikt nie stawiał, będą w stanie utrzymać dobrą formę?

Grupa A

W grupie A fotel lidera niespodziewanie przypada zespołowi Abay’a “Hobbit” Khasenov’a, czyli Winstrike. W swoich dwóch pierwszych spotkaniach, choć nie bez problemów ograli formacje Nemiga wynikiem 2:1, oraz łatwo poradzili sobie z Unique wygrywając jedną z map 16:0. Drugie miejsca w tej grupie przypada zespołowi, od którego można wiele oczekiwać, bowiem mowa tu o 19 drużynie rankingu HLTV, a dokładniej o Team Spirit.
Dwa pierwsze mecze wygrali gładko z ForZe, i Gambit Youngsters. Miejsce trzecie natomiast zajmuję zespół Nemiga mające bilans 1W-1L, w swoim wygranym spotkaniu niespodziewanie ograli ForZe 2:0.Tuż za nimi w tabeli grupy A ESL One: Road to Rio – CIS, pojawia się Gambit Youngsters, które podobnie jak Nemiga mają bilans 1W-1L. Pokonali oni 2:0 Unique. Ostatnie miejsca przypadają ForZe, i Unique, o ile w przypadku ForZe jest to raczej duża niespodzianka, to po Unique nikt zapewne zbyt wiele się nie spodziewał.

Grupa B

W grupie B sytuacja jest trochę bardziej wyrównana, bowiem po 2 kolejkach, aż 4 zespoły mają taką samą liczbę punktów. Na’Vi, Hard Legion, Virtus.pro, Syman mają bilans 1W-1L , co każdemu zespołowi daje obecnie 3 pkt w grupie. Bilansem wygranych do przegranych rund 2. miejsce w grupie przypada drużynie Rustem’a “mou” Telepov’a Syman.
3 lokatę zajmuję niewątpliwy faworyt grupy Natus Vincere, które niespodziewanie uległo Virtus.pro 0:2. VP zajmuję 4 miejsce w grupie, czyli ostatnie, które nie daję awansu do kolejnej fazy. Za nimi w tabeli plasuję się zespół HardLegion. Ostatnie miejsce w grupie zajmuję spory outsider grupy Espada, której nie udało się dotychczas wygrać spotkania. Uległa faworyzowanemu Na’Vi, oraz Syman.

Każdy z tych zespołów w grupie rozegra jeszcze po 3 mecze, a więc sytuacja może odwrócić się do góry nogami, dlatego na razie nie należy wyciągać pochopnych wniosków.

Mecze można oglądać podczas oficjalnej transmisji.


Poprzedni artykułCreepy Jar ujawnia nową roadmapę dla gry Green Hell
Następny artykułx-kom AGO rozpoczyna rywalizację w swojej grupie turnieju BLAST Rising