ESL Pro League Season 14 rozegrany online

1
11
ESL Pro League
Fot. ESL

Wydawało się, że po Intel Extreme Masters Cologne 2021, który był pierwszym turniejem LAN od półtora rocznej przerwy wszystko idzie w dobrym kierunku i kolejne turnieje również będę odbywać się w takiej formie. Kolejne, bo od połowy sierpnia wraca ESL Pro League Season 14, ale informacja którą podali organizatorzy nie brzmi dobrze dla zawodników oraz kibiców.

Oficjalny komunikat w sprawie ESL Pro League Season 14:

– Bardzo chcielibyśmy ponownie zorganizować lana, ale od startu rozgrywek dzielą nas cztery tygodnie, a czekające nas ciągle zmieniające wyzwania są po prostu zbyt duże, gdyż mamy do czynienia z turniejem innego typu niż IEM Cologne 2021. Szczególnie wpływ ma tutaj ogromny wzrost zachorowań na COVID-19 w wariancie Delta w całej Europie. Z tego też powodu wdrożenie podobnych, a może nawet większych restrykcji bez wsparcia lokalnych władz jest niewykonalne dla wszystkich graczy, drużyn i pracowników, gdyż ESL Pro League trwa dwa razy dłużej niż IEM Cologne. Przejście w formułę online to bezpieczniejsza opcja, dzięki której będziemy mieli pewność, że wszystkie zespoły będą w stanie rywalizować w 14. sezonie bez ryzyka, że ktoś utknie z powodu komplikacji związanych z podróżowaniem.

Początkowo ESL Pro League Season 14 miało odbyć się na Malcie, informacja została podana już jakiś czas temu, ale wiemy że tak nie będzie. Warto dodać to, że w nadchodzącym nowym sezonie najwyższej ligi Counter-Strike’a zagrają drużyny, w składzie których grają Polacy: Michał „MICHU” Müller reprezentujący amerykańską formację Evil Geniuses oraz Olek „hades” Miśkiewicz i Paweł „dycha” Dycha w ENCE.

Jak wyglądał poprzedni sezon ESL Pro League?


Poprzedni artykułZmiany w Fnatic! JW na ławce rezerwowych!
Następny artykułFINAL FANTASY XIV Endwalker Official Benchmark udostępniony
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.
Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Warto dodać, że nadchodzące ESL Pro League Season 14 zostanie rozegrany w całości online. […]