Electronic Arts opublikowało raport finansowy za miniony rok. Chodzi o okres od 1 kwietnia 2016 roku do 31 marca 2017 roku. Firmie udało się zwiększyć sprzedaż internetową o 20% w stosunku do poprzedniego roku. Stanowi ona obecnie 61% całkowitej sprzedaży wszystkich tytułów. Przejdźmy teraz do tego, jak wyglądały gry.

W Battlefielda 1 zagrało ponad 19 milionów graczy. Jest to wynik dwukrotnie większy od tego, co osiągnęła gra Battlefield 4 w poprzednim okresie.

Wzrosła również liczba graczy w grze The Sims 4 o 33%, w stosunku do poprzedniego roku. Mimo fatalnego początku i problemów z serwerami, firmie udało się jakoś wybrnąć z tego.

FIFA 17 posiada obecnie 21 milionów aktywnych użytkowników. W tej liczbie jest 12 milionów użytkowników, którzy skorzystali z nowego trybu “The Journey”.

Na koniec trzeba wspomnieć o pieniążkach. Przychody wzrosły z 4,4 do 4,8 miliarda dolarów. Całkowity zysk netto wynosi 967 milionów dolarów (1,2 mld dolarów w 2016 roku).


ŹRÓDŁObluesnews.com
Poprzedni artykułEuro Truck Simulator 2 otrzymuje dodatek Heavy Cargo Packs
Następny artykułVESA tworzy AR/VR SIG, czyli grupę skupioną wokół wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.