Wydawca All in! Games oraz niezależnie studio The Farm 51 ogłosili oficjalną premierę gry Chernobylite. Jest to produkcja typu science-fiction survival horror RPG, który rozgrywa się w czarnobylskiej Strefie Wykluczenia. Cena gry wynosi obecnie $29.99/€29.99/£23.99 i jest dostępna na takich platformach, jak: GOG, Steam, czy Epic Games Store. Premiera wersji na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One została przewidziana na późne lato 2021.

Kim jest nasza postać?

W grze Chernobylite wcielamy się w postać Igora, fizyka i byłego pracownika czarnobylskiej elektrowni jądrowej powracającego po 30 latach do Prypeci. Chce on rozwiązać zagadkę tajemniczego zaginięcia narzeczonej. Jednak droga do celu nie będzie taka łatwa i stanie na niej wiele przeszkód: wrodzy żołnierze, inni stalkerzy ze strefy, ponadnaturalne stworzenia, czy nieprzyjazne środowisko.

Skradanie, przetrwanie i walka 

Przetrwanie w strefie Zony nie będzie łatwe ponieważ każdy dzień będzie stawiał przed Tobą nowe wyzwania w postaci towarzyszy, których będziesz sukcesywnie tracił oraz kurczących się zapasów. Unikaj zdekonspirowania eliminując przeciwników z ukrycia, albo walcz z nimi twarzą w twarz. Pamiętaj jednak, że niebezpieczeństwo czai się za każdym rogiem.

Budowanie bazy i wytwarzanie przedmiotów

Stwórz obóz, w którym będziesz planował swoje następne kroki i trasy kolejnych wypadów. Zrób dobry użytek z dostępnych warsztatów, aby tworzyć w nich sprytne gadżety, pułapki i broń oraz dostosowywać sprzęt do Twoich potrzeb.

Zarządzanie zasobami oraz ludźmi 

Twoi towarzysze to klucz zarówno do przetrwania jak i ukończenia przygody. Dlatego każdy dzień będzie wymagał od Ciebie rozważnego planowania oraz przydzielania zadań i dostępnych zasobów, poszczególnym członkom zespołu.

Nieliniowa fabuła i strategia w Chernobylite

Żadne przejście gry nie będzie takie samo jak poprzednie. Wybory, których dokonasz i to jak ukształtują one fabułę, zależy wyłącznie od Ciebie. Decyduj mądrze czy obdarzyć swoich towarzyszy zaufaniem czy też wręcz przeciwnie. Wykorzystuj zasoby do przetrwania lub badań. Angażuj się w otwarte konflikty, albo rób wszystko, żeby ich uniknąć. Przyszłość leży w Twoich rękach.


Poprzedni artykułHUNDEN: “chcę rozpocząć nowy rozdział w karierze”
Następny artykułFidelityFX Super Resolution udostępnione na łamach GPUOpen
Miłośnik technologii najnowszych ale i tych starych . Uzależniony od wszystkiego co związane z komputerami oraz grafiką komputerową . Wolne chwile spędza nad fotografia i tworzy strony internetowe.