Firma BitFenix wprowadziła do swojej oferty obudowę Portal. Jest ona wzorowana na znanej grze Valve o takim samym tytule. Wykonanie obudowy zasługuje na duże uznanie. Jako materiałów użyto aluminium, stali SECC, przezroczystego akrylu oraz plastiku. Łączna waga bez podstawki wynosi 5.81 kg.

Dużym udogodnieniem dla osób składających komputery jest wysuwany środek. Wystarczy go wyjąć i uzyskuje się dostęp do wszystkich podzespołów.

Dość dobrze rozwiązano system wentylacyjny. Zimne powietrze jest zasysane przez 5 otworów: 4 na rogach i jeden pod spodem.

Jak wygląda kwestia montowania podzespołów:

  • Płyta główna: mini-ITX
  • Chłodzenie procesora: do wysokości 125 mm
  • Długość karty graficznej: do 300 mm
  • Zasilacz: tylko SFX
  • Dyski twarde: 2 x 3.5 cala lub 3 x 2.5 cala
  • Wentylatory: 120 mm z przodu, 80 mm z tyłu
  • Na przednim panelu znaleźć można następujące porty: 2 x USB 3.0, mikrofon oraz słuchawki.


Obudowa dostępna jest w dwóch wariantach kolorystycznych: czarnym i białym. Jej cena wynosi odpowiednio 139 Euro lub 129 Euro.


Poprzedni artykułAMD Ryzen R9 16 rdzeni/32 wątki? Czemu nie!
Następny artykułHardlight VR Suit – poczuj efekty z gier na własnym ciele
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.