Serwis Videocardz.com dotarł do informacji, jakoby AMD Ryzen Threadripper 1950X miał kosztować 999 dolarów. Ma to być 16-rdzeniowa, 32-wątkowa, flagowa jednostka serii procesorów HEDT. Co ciekawe, w tabelce widzimy również niższy model – Ryzen Threadripper 1920X w cenie 799 dolarów. Jednostka ta ma posiadać 12 rdzeni i 32 wątki.

Model Rdzenie/Wątki Zegar bazowy Zegar Boost
Ryzen Threadripper 1950X 16 / 32 3,4 GHz 4 GHz
Ryzen Threadripper 1920X 12 / 24 3,5 GHz 4 GHz

Do dyspozycji oddane zostaną 64 linie PCIe 3.0 oraz obsługa 4-kanałowego kontrolera pamięci DDR4. Nowe układy mają działać na podstawce SP3r2 (TR4) i pod kontrolą chipsetów X399. Polecamy również zapoznać się z innymi informacjami o Ryzen Threadripper.


Poprzedni artykułLone Echo – symulator kosmosu w wirtualnej rzeczywistości
Następny artykułEuro Truck Simulator 2 otrzyma niedługo odświeżony ciągnik DAF XF 105
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.