Firma AMD udostępniła aktualizację zaawansowanego pakietu oprogramowania dla kart graficznych Radeon, czyli Radeon Software Adrenalin Edition 17.12.1. Jest kolejna z serii corocznych dużych aktualizacji, która znacząco rozwija ten pakiet. Powstaniu tej wersji przyświecał cel zapewnienia graczom jeszcze głębszej możliwości sterowania rozgrywką.

Oto nowości:

  • Radeon Overlay pozwala na dostosowanie rozgrywki na poziomie sprzętowym, bez potrzeby wychodzenia z gry. Prócz tego otrzymujemy monitorowanie stanu systemu, nagrywanie oraz udostępnianie rozgrywki.
  • AMD Link to dostępna na platformach Android i iOS mobilna aplikacja, która może służyć za istotne dopełnienie pakietu Radeon Software na komputerze. Pozwala zarówno w domu, jak i poza nim służyć za wygodny drugi ekran, a ponadto pozwala korzystać z funkcji strumieniowania i powtórek z rozgrywki Radeon ReLive, monitorować działanie karty graficznej, zapoznawać się z nowościami AMD oraz otrzymywać powiadomienia o najnowszych sterownikach.
  • Radeon ReLive umożliwi wchodzenie w interakcję ze społecznością przy pomocy chatu. Integruje się on z takimi portalami, jak Facebook, Twitter, Mixer, YouTube, Weibo i inne.

Poprzedni artykułZalman ZM-GP2 Meteor – dużo podkładka dla myszki i klawiatury
Następny artykułKolejna generacja procesorów AMD Ryzen na horyzoncie
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.