Firma AMD udostępniła aktualizację zaawansowanego pakietu oprogramowania dla kart graficznych Radeon, czyli Radeon Software Adrenalin Edition 17.12.1. Jest kolejna z serii corocznych dużych aktualizacji, która znacząco rozwija ten pakiet. Powstaniu tej wersji przyświecał cel zapewnienia graczom jeszcze głębszej możliwości sterowania rozgrywką.

Oto nowości:

  • Radeon Overlay pozwala na dostosowanie rozgrywki na poziomie sprzętowym, bez potrzeby wychodzenia z gry. Prócz tego otrzymujemy monitorowanie stanu systemu, nagrywanie oraz udostępnianie rozgrywki.
  • AMD Link to dostępna na platformach Android i iOS mobilna aplikacja, która może służyć za istotne dopełnienie pakietu Radeon Software na komputerze. Pozwala zarówno w domu, jak i poza nim służyć za wygodny drugi ekran, a ponadto pozwala korzystać z funkcji strumieniowania i powtórek z rozgrywki Radeon ReLive, monitorować działanie karty graficznej, zapoznawać się z nowościami AMD oraz otrzymywać powiadomienia o najnowszych sterownikach.
  • Radeon ReLive umożliwi wchodzenie w interakcję ze społecznością przy pomocy chatu. Integruje się on z takimi portalami, jak Facebook, Twitter, Mixer, YouTube, Weibo i inne.