Firma AMD wydała sterownik Radeon Software Adrenalin 2019 Edition. Jest to kolejna generacja pakietu oprogramowania dla kart graficznych AMD Radeon. Według zapewnieć twórców, nowe sterowniki zwiększają średnią wydajność do nawet 15%, w stosunku do poprzedniej generacji.

Na początek warto wspomnieć, że funkcja AMD Radeon ReLive w połączeniu z nową wersją mobilnej aplikacji AMD Link oraz dedykowanym aplikacjom VR pozwala teraz transmitować wideo i gry z komputera na samodzielne zestawy VR.

AMD Radeon Software Adrenalin 2019 Edition

Dodatkowo ta sama funkcja otrzymała opcję podglądu ostatnich od 5 do 30 sekund w trybie picture-in-picture. Lub poprzez tworzenie plików GIF o długości od 5 do 30 sekund bez wychodzenia z gry. Co więcej, edytor wzbogacił się o jeszcze więcej narzędzi obróbki.

Dodano także sporo nowych narzędzi:

  • Radeon Game Advisor: nowe narzędzie, które pozwala graczom przejść proces ulepszenia rozgrywki, aby uzyskać optymalną kombinację płynności animacji i jakości obrazu.
  • Radeon Settings Advisor: automatycznie rekomenduje ustawienia systemowe i wyświetlania do uzyskania optymalnej jakości z gry, które można zaaplikować jednym kliknięciem.
  • Upgrade Advisor: określa, czy komputer spełnia minimalne i rekomendowane wymagania sprzętowe gry. W razie potrzeby sugeruje potencjalne opcje modernizacji o procesory i/lub karty graficzne AMD.

Mobilna aplikacja AMD Link otrzymała udoskonalony interfejs. Pojawiły się także nowe funkcje aktualizacji sterownika, ulepszona obsługa galerii Radeon ReLive i oraz możliwość stosowania komend głosowych do obsługi funkcji Radeon ReLive i pomiarów wydajności.

Technologia Radeon WattMan ma teraz opcję podkręcania układu graficznego i pamięci, przy użyciu jednego kliknięcia. Może także automatycznie obniżać napięcie rdzenia. Odświeżona aplikacja Radeon Chill umożliwia zmniejszenie zużycia energii nawet do 20%.

Na koniec warto wspomnieć o technologii Radeon FreeSync 2 HDR. Zapewnia ona automatyczne mapowanie tonalne. Do tego funkcja AMD Virtual Super Resolution obsługuje teraz ultra-szerokie ekrany o proporcjach 21×9.

Ulepszony panel Radeon Overlay umożliwia użytkownikom dostęp do systemu pomiarów wydajności na ekranie. Prócz tego dodano wsparcie dla systemów Radeon WattMan, Enhanced Sync i Game Advisor.


Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments