Nie tak dawno zakończyła się kampania na rzecz walki z rakiem piersi. Do gry Overwatch wprowadzono limitowaną skórkę GOŹDZIK dla bohaterki Łaska. Ze sprzedaży udało się zebrać ponad 12.7 miliona dolarów. Pieniądze zostaną przekazane na rzecz Fundacji Badań nad Rakiem Piersi. To największa darowizna dokonana przez jakiekolwiek przedsiębiorstwo w tak krótkim okresie.

Skórka Goździk została zaprojektowana dla bohaterki Overwatch, Łaski, która jako naukowiec i „anioł stróż” poświęciła życie na pomaganie innym. Skórka była dostępna do kupienia w grze przez ograniczony czas, a firma Blizzard Entertainment przeznaczyła 100% zysków ze sprzedaży na rzecz fundacji.

Poza nabyciem skórki dobroczynnej tysiące graczy wsparło sprawę kupując limitowane t-shirty z Łaską w skórce Goździk. Projektantką była artystka ze społeczności o pseudonimie VICKISIGH.

Dodatkowo widzowie transmisji dobroczynnej zebrali ponad 130 000 USD w datkach, oglądając 14 różnych gwiazd Overwatch na Twitchu.


ŹRÓDŁOplayoverwatch.com
Poprzedni artykułChińskie procesory Dhyana oparte są na architekturze AMD EPYC
Następny artykułJujubee udostępnia kolejne pomieszczenie z gry KURSK
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.