Na pewno nie raz spotkaliście potkaliście się z promocją firm sprzedających domeny, w której to za 1zł możemy wykupić domenę na pierwszy roczny okres lub w promocji mamy domenę za darmo. Większość osób skusi sie no bo po co mam kupować domenę za te 10zł skoro tutaj mam dużo taniej ? No właśnie w dalszej części tego artykułu postaram się uświadomić wam dlaczego nie warto kupować domen z takich promocji..

 

Jak już wspomniałem nie warto tego robić, a to z tego względu, że w 99% firm jeśli chodzi o promocję i darmowe domeny w pierwszym okresie nie możemy przenieść domeny do innego operatora lub musimyzapłacić sumę odpowiadającą sumie przedłużenia domeny na następny rok. Jakby tego było mało takie ceny w większość przypadków to koło 100zł. Taka sama cena przedłużenia występuje zazwyczaj jeśli chodzi o domeny z promocji.

 

No dobrze to teraz weźmy przykład:

 

ovh.pl

Cena wykupienia domeny pl to koszt 10zł netto, cena przedłużenia na kolejny rok to 45zł netto.

 

nazwa.pl i promocja “Domeny za darmo!”

Cena wykupienia domeny pl to koszt 0zł, cena przedłużenia to 100zł netto.

Teraz chyba doskonale widać dlaczego nie warto kupować domen za 1zł lub z promocji.


Poprzedni artykułDomena ze słowem kluczowym najlepsza.. Czy zawsze ?
Następny artykułPortfolio ? połowa sukcesu …
Miłośnik technologii najnowszych ale i tych starych . Uzależniony od wszystkiego co związane z komputerami oraz grafiką komputerową . Wolne chwile spędza nad fotografia i tworzy strony internetowe.