Futuremark dodał do swojego benchmarku 3DMark narzędzie do testowania stabilności systemu i sprzętu. Nowy moduł znajduje się obecnie jedynie w wersjach Advanced i Professional i posiada 4 poziomy testowania, bazujące na Sky Diver oraz Fire Strike. Każdy test jest uruchamiany w pętli bez przerwy na ładowanie sceny.

3DMark Firestrike
Test stabilności i wydajności

W wersji Advanced testowanie stabilności odbywa się 20 razy i nie można tego zmienić. Jednakże w edycji Professional użytkownicy mogą wybrać sobie ilość pętli (od 2 do 5000), aby określić pewien okres czasu. Pozwala to na dokładniejsze sprawdzenie, które podzespoły mogą stanowić wąskie gardło wydajnościowe lub powodują niestabilność systemu oraz sprzętu.

Po skończonym teście otrzymuje wynik w postaci ilości ramek na sekundę. Wysoki wynik sugeruje, że wydajność sprzętu jest bardzo dobra podczas obciążenia. Jeżeli system nie potrafi wyprodukować ponad 97% stabilnych ramek na sekundę, to system i sprzęt nie przechodzą testu poprawnie.


ŹRÓDŁOtomshardware.com
Poprzedni artykułRising World – sandbox dla miłośników budowania
Następny artykułArkhamer 2016 – relacja z konwentu w Kaliszu
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.