Najwięksi zwycięzcy pierwszej połowy sezonu – FaZe Clan!

0
272
FaZe Clan
Fot. ESL

W związku z faktem zakończenia pierwszej części sezonu na światowej scenie Counter-Strike: Global Offensive przyszła pora na podsumowanie. Drużyny mają czas wakacji i odpoczynku przed drugą częścią sezonu, a niektóre organizacje przeprowadzają w swoich drużynach zmiany. Pierwsza połowa sezonu należała do Finna „karrigana” Andersena i jego zespołu – FaZe Clanu.

Świetne rozpoczęcie roku

Podopieczni Roberta „RobbaNa” Dahlstroma od początku tego roku grali rewelacyjnie,  rozpoczęli od zwycięstwa w ramach Intel Extreme Masters Katowice 2022, wcześniej grali w BLAST Premier: Spring Groups, gdzie zajęli miejsca w przedziale 1-3.

Jak już napisałem wcześniej FaZe Clan rozpoczął 2022 rok od zwycięstwa na polskiej ziemi, dokładniej podczas Intel Extreme Masters Katowice 2022. To właśnie tutaj, w Spodku,  w meczu finałowym Finn „karrigan” Andersen i jego koledzy pokonali G2 Esports i sięgnęli po pierwszy triumf. Ich gra mogła się podobać, ale to, co zrobili później, było czymś niesamowitym.

Mistrzostwo Świata

Podopieczni Roberta „RobbaNa” Dahlstroma po okazałym występie w Katowicach, wygrali ESL Pro League Season 15, później to, co było dla zespołu najważniejsze, czyli zdobycie tytułu Mistrza Świata w ramach PGL Major Antwerp 2022, pokonując w wielkim finale Natus Vincere.

Lekkie problemy, ale do zapomnienia

Po turnieju w Belgii FaZe Clan przeżył chwilowy kryzys, bo w Stanach Zjednoczonych w ramach Intel Extreme Masters Dallas 2022 gra Russela „Twistzza” Van Dulkena i jego drużyny nie wyglądała zbyt dobrze, co w rezultacie skończyło się zajęciem nieco dalszego miejsca (5-6). Co ciekawe, po amerykańskim evencie, przyszedł czas na grę w ramach BLAST Premier: Spring Finals 2022 w stolicy Portugalii – Lizbonie, ale tam FaZe Clan podobnie, jak w Dallas zajął miejsca w przedziale 5-6. 

Bardzo dobra końcówka pierwszej połowy sezonu

Jednak dla zespołu nie był to żadnej większy problem, bo później Havard „rain” Nygaard i jego koledzy rywalizowali w ramach internetowego turnieju Roobet Cup, gdzie zajęli drugie miejsce, wczoraj zdobyli Mistrzowski Tytuł na Intel Extreme Masters Cologne 2022.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułFaZe Clan zwycięża Intel Extreme Masters Cologne 2022!
Następny artykułZmiany w Team Vitality?
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj