Mysz Naos QG z sensorem GSR to dobre źródło informacji dla graczy

0

Mionix Naos QG to pierwsza na świecie mysz z sensorami skórno-galwanicznymi. Gryzoń mierzy dane biometryczne oraz aktywność ruchową użytkownika. Następnie uzyskane wyniki są prezentowane za pośrednictwem nakładki na gry. Jak te dane mogą się przydać graczom, którzy analizują dokładnie każdą swoją rozgrywkę pod różnymi kątami?

Mionix Naos QG

Wpierw wspomnijmy o funkcji pomiaru rytmu serca. Dzięki niej dowiemy się, jak bardzo stresujemy się w czasie gry. Uzyskuje się to dzięki pomiarowi zmiany oporu elektrycznego skóry. Różnice ujawniające się w czasie pomiaru pozwalają wykryć oznaki strachu, gniewu czy stresu, nie będące na tyle silne, by sam gracz był ich do końca świadom. Czujnik GSR ujawnia więc ukryte emocje użytkownika.

Swoje znaczenie mogą mieć także dane, które w pierwszej chwili wydają się zwykłą ciekawostką. Do tej grupy należy informacja o przebytym przez myszkę dystansie. Grając np. w Counter-Strike: Global Offensive, użytkownik może wykonywać zbyt wiele ruchów, błądząc celownikiem po ekranie, przez co nie zdąży ustawić go na wrogu, gdy dojdzie do potyczki.

Naos QG ułatwia także zebranie ilości kliknięć na sekundę, czy szybkości poruszania myszką. Wszystkie powyższe dane są zapisywane do pliku. Można je potem wykorzystać do późniejszej analizy.