Moduł G-Sync w monitorach 4K HDR kosztuje dość dużo

0

25 czerwca 2018 roku miała miejsce premiera monitorów 4K HDR G-Sync. Mieliśmy okazję być na niej i obejrzeć dwa pierwsze modele: ASUS ROG Swift PG27UQ oraz Acer Predator X27. Ich cena oscyluje w granicach 11 000 zł i niewiele znajdzie się osób, co będą chciały je kupić. Właśnie koszt zakupu tych nowych jednostek jest zarówno tajemniczy, jak i ciekawy. Aczkolwiek pewne wątpliwości rozwiał Igor Stanek z NVIDII.

Wracając do meritum ekipa portalu PC Perspektive  postanowiła rozebrać na części pierwsze monitor ASUS ROG Swift PG27UQ. Od razu skupili się na module G-Sync. Jest on zasilany przez chip FPGA od Altera. Dokładny model to Intel Altera Arria 10 GX 480 FPGA. Firma Intel dostarcza bardzo dokładną dokumentację i można się dowiedzieć sporo ciekawych informacji.

ASUS ROG Swift PG27UQ - 4K HDR G-Sync

Jedną z nich jest ilość pamięci DRAM na pokładzie. NVIDIA zwiększyła ją z 768 MB do aż 3 GB DDR4-2400. Skok ogromny, ale też i wymagany przy 4K HDR.

Redaktorzy portalu poszukali chipu do kupienia w sklepach. Jego cena wynosi aż 2600 dolarów. Aczkolwiek NVIDIA zapewne tyle nie płaci. I tutaj można już wywnioskować dlaczego nowe monitory mogą kosztować aż tyle.


Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o