Firma AMD ogłosiła zatrudnienie Mike’a Rayfielda i Davida Wanga w AMD Radeon Technologies Group. Obaj będą odpowiadać bezpośrednio przed prezesem i dyrektor generalną Dr. Lisą Su. Mike Rayfield obejmie stanowisko starszego wiceprezesa i głównego menedżer. Będzie się zajmował wszystkimi aspektami dot. strategii i zarządzania działem graficznym firmy AMD. W tym konsumenckimi i profesjonalnymi kartami graficznymi oraz produktami „semi-custom”.

Natomiast David Wang zajmie stanowisko starszego wiceprezesa ds. inżynierii. Będzie odpowiedzialny za wszystkie aspekty inżynierii układów graficznych. W tym strategię techniczną, architekturę, sprzęt i oprogramowanie produktów i technologii graficznych AMD.

Mike Rayfield posiada ponad 30-letnie doświadczenie w branży technologicznej w dziedzinie budowania rozwoju, głębokich relacji z klientami i zapewniania rezultatów. Przechodzi on do AMD z firmy Micron Technology, gdzie był starszym wiceprezesem i głównym menedżerem działu Mobile Business Unit. Przed pracą w firmie Micron obejmował stanowisko głównego menedżera działu Mobile Business Unit w firmie Nvidia, gdzie prowadził zespół, który stworzył układy Tegra.

David Wang ma ponad 25-letnie doświadczenie na polu rozwoju technologii graficznych oraz układów scalonych.  Powraca on do AMD po pracy w firmie Synaptics, gdzie zajmował stanowisko starszego wiceprezesa działu Systems Silicon Engineering. Odpowiadał tam za rozwój systemów układów scalonych dla produktów Synaptics. Pod jego kierownictwem zespół odpowiedzialny za projektowanie powiększył się 4-krotnie za sprawą przejęć i organicznego wzrostu. Przed zatrudnienie w Synaptics David Wang były wiceprezesem korporacyjnym AMD odpowiedzialnym za rozwój układów typu SOC wśród produktów AMD, w tym układów graficznych, klasycznych procesorów i procesorów APU. Jeszcze wcześniej zajmował szereg technicznych i kierowniczych stanowisk w firmach takich, jak ATI, ArtX, SGI, Axil Workstations i LSI Logic.