Studio Micropsia Games udostępniło wersję demonstracyjną gry The Watchmaker. Tytuł przenosi gracza do steampunkowego świata, w którym wcielamy się w rolę bohatera o imieniu Alexander. Nasza postać żyje w wielkiej wieży zegarowej, którą musi się codziennie zajmować. Do czynności tych należą: oliwienie mechanizmów, czyszczenie kół zębatych itp. Pewnego dnia budzi go jednak tajemniczy głos.

Ostrzega, że coś jest nie tak z zegarem i ktoś próbuje sabotować całą wieżę. Po niedługim czasie zegar przestaje działać prawidłowo, czas oszalał, a sam bohater zaczyna się szybko starzeć. W tym momencie zadaniem gracza jest rozwiązanie tej zagadki. Nasz bohater posiada kilka zdolności: manipulacja czasem, tarcza ochronna, impuls magnetyczny, manipulacja magnetyczna.

Twórcy uruchomili kampanię na Kickstarterze: “The Watchmaker” – Time’s Collapse, w której proszą graczy o wsparcie. Do uzbierania jest potrzebne 30 000 dolarów, aby móc w pełni ukończyć grę. Oczywiście twórcy przewidzieli szereg nagród, za odpowiednie wsparcie finansowe.