Organizatorzy Mediations Biennale poinformowali o rozpoczęciu przygotowań do 6 edycji Mediations Biennale. Impreza odbędzie się podczas targów Poznań Game Arena 2018 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Jest to największa wystawa sztuki współczesnej w Polsce, a także w Europie Środkowo-Wschodniej. Prace artystów z całego świata dosłownie opanowują miasto. Można natknąć się na nie niemal w każdym zakątku Poznania, gdyż docierają do miejsc, które na pozór wydają się niedostępne.

Mając na uwadze, że w 2018 roku przypada 100 rocznica Powstania Wielkopolskiego w lutym, ogłoszono konkurs na stworzenie gry w przestrzeni wirtualnej pod hasłem: Digital Games – Powstanie Wielkopolskie. Jest on adresowany do zespołów artystów a także programistów i muzyków działających w branży gier komputerowych.

Mediations Biennale 2018

Honorowym członkiem jury będzie Tomasz Bagiński oraz prof. Maciej Ćwiek UAP, prof. Agnieszka Jelewska HAT Research Center, dr hab. Andreas Guskos – Akademia Sztuki w Szczecinie, Sebastian Barabanow – www.game-factory.eu, dr hab. Arek Marcinkowski – przewodniczący jury.

Wartość nagrody głównej to 30.000 zł oraz trzy staże miesięczne w firmie Fabryka Gier w Szczecinie. Partnerami konkursu są: Fabryka Gier – Szczecin Polsko – Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych – Warszawa www.pja.edu.pl Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie Wydział Animacji UAP Poznań Wydział Sztuk Wizualnych Akademia Sztuki w Szczecinie. Zakład Teorii Algorytmów i Systemów Programowania Politechnika Poznańska.