Diablo II

Jedna z największych fanowskich modyfikacji do Diablo 2, Median XL, otrzymała kilka dni temu nowy trailer. Oznacza to jedno: prace nad modem dalej trwają, a kolejnej jego wersji możemy się spodziewać już w styczniu, na dziesiątą rocznicę projektu.

Trudno zaprzeczać faktowi, że tegoroczny Blizzcon zakończył się ogromnym niesmakiem dla miłośników Diablo. Zamiast zapowiedzi pełnoprawnej kontynuacji przygód anonimowych bohaterów w ich walce ze Złem, postanowiono pokazać graczom Diablo: Immortal, które nie tylko większości nie zachwyca, ale również przyczyniła się do powstania ogromnej fali niezadowolenia w stosunku do studia Blizzard Entertainment. Niemniej jednak najlepsza w opinii publicznej część serii, Diablo 2, dalej żyje i ma się doskonale. A wszystko w dużej mierze dzięki fanom.

Median XL - droga

Median XL jest dużą modyfikacją, która w zamierzeniu twórców ma zmodernizować nieco już starego Diablo 2 na miarę gier z 2018 roku. Poza zmianami silnikowymi, moderzy zadbali również o sporą liczbę nowej zawartości, takiej jak czary, przedmioty, system wytwarzania artefaktów czy rozszerzony end-game. W przypadku tego ostatniego twórcy nie ograniczyli się tylko do podwyższania poziomu trudności na dotychczasowych bossach, a postanowili pójść o krok dalej i dodali nieco ponad 40 całkowicie nowych zadań, które skutecznie przetestują naszą znajomość gry.

Median XL - Azmodan

Kolejna, większa aktualizacja projektu ma nastąpić już 18 stycznia 2019 roku, czyli w dzień dziesiątych urodzin projektu. Do tego czasu serdecznie zapraszamy do wypróbowania wersji 1.3 modyfikacji. Całość dostępna jest do pobrania na stronie Median XL.


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.