MasterWatt 1200 Maker – zasilacz sterowany smartfonem

0

Cooler Master wprowadził do sprzedaży pierwszy zasilacz stworzony w całości z aluminium – MasterWatt 1200 Maker. Posiada on certyfikat 80 Plus Titanium, mający zapewnić efektywność w dostarczaniu mocy od 90% do 94%. Osiągnięcie tak dobrego wyniku ma umożliwić zastosowanie krótszego, pozbawionego elementów mogących zakłócić przepływ mocy obwodu 3D. Aby zachować dobrą ciszę i komfort pracy w urządzenie wbudowano wentylator Silencio PF 135, który dba o właściwe chłodzenie podzespołów elektronicznych.

Łączna moc zasilacza MasterWatt 1200 Maker wynosi 1200W, co powinno zaspokoić najbardziej prądożerne zestawy gamingowe i do podkręcania. Dużą nowością na rynku jest dodanie opcji monitorowania w czasie rzeczywistym na smartfonie pracy zasilacza. Specjalnie zaprojektowany program monitoruje podstawowe parametry, w tym pobór mocy oraz efektywność działania. Umożliwia także ustawianie szybkości działania wentylatora.

Dużym plusem urządzenia jest modularne okablowanie, które w małych obudowach mini-ITX powinno pomóc w uporządkowaniu kabli. Dostępne są następujące złącza: 1x MB 20+4 Pin, 2x CPU 12V 4+4 Pin, 10x PCI-e, 6+2 Pin16x SATA, 12x 4Pin Peripheral, 1x 4Pin Floppy.

MasterWatt 1200 Maker

Na koniec warto wspomnieć o opcji zapisywania całej pracy w pliku na komputerze. Nawet w przypadku wystąpienia awarii lub odcięcia zasilania, MasterWatt zapisze dane dotyczące działania komputera w czasie wystąpienia błędu. Dzięki temu użytkownik będzie miał większą wiedzę na temat tego, dlaczego jego PC odmówił posłuszeństwa.