Firma Mad Catz wprowadziła do sprzedaży słuchawki Tritton ARK 100 i Tritton ARK 300, należące do serii gamingowej. W obu modelach dodano możliwość korekcji dźwięku, która pozwala dostosować parametry brzmienia do wymagań. Prócz tego gracz otrzymuje pełną kontrolę nad zmianą efektów świetlnych, w tym zmianę koloru podświetlenia RGB oraz jasności LED, a także ich częstotliwości świecenia.

Tritton ARK 100 na konsole została wyposażona w trzy tryby korekcji dźwięku. Obok tego oprogramowanie Tritton Audio Centre, dostępne dla słuchawek na PC, ma zapewnić dodatkową kontrolę nad brzmieniem, mikrofonem, modulatorem głosu i profilami audio. Oba nauszniki modelu ARK 100 skrywają w sobie dwa przetworniki: jeden o średnicy 60 mm, mający zapewnić odbiór basów i tonów średnich, a drugi, o średnicy 10 mm, odpowiada za precyzję wysokich częstotliwości. W modelu ARK 300 zainstalowano dodatkowy przetwornik 10 mm w każdym z nauszników.

Tritton ARK 300 oferuje dźwięk przestrzenny 7.1, doceniany przez wielu graczy podczas gamingowych potyczek. Headset wyposażono w pokrętło, umożliwiające dokonywanie zmian w ustawieniach korektora dźwięku bez konieczności korzystania z dodatkowego oprogramowania. Baza słuchawek prócz funkcji ładowarki pełni rolę przekaźnika, wysyłając i odbierając dźwięki gry oraz czatu. ARK 300 posiada cztery przetworniki: jeden o średnicy 60 mm, mający zapewnić odbiór basów i tonów średnich, drugi o średnicy 10 mm, odpowiada za precyzję wysokich częstotliwości oraz dodatkowy przetwornik 10 mm w każdym z nauszników.

Na rynku pojawią się trzy wersje ARK 100: kompatybilne z PlayStation 4, Xbox One lub PC oraz dwie wersje ARK 300: obie zgodne z PC i z jedną z wymienionych już konsol. Słuchawki ARK 100 i 300 powinny ukazać się niebawem w Polsce, kolejno w cenie 399 zł i 1199 zł.