Do naszej redakcji trafiła klawiatura Logitech K270. Model ten jest dostępny od dawna w ofercie producenta i występuje w dwóch odmianach. Różnią się one lekko układem oraz rozmiarami klawiszy. Pierwszy posiada długi lewy klawisz Shift oraz taki sam Enter. Drugi natomiast ma krótki lewy klawisz Shift oraz większy klawisz Enter. My postanowiliśmy przetestować ten pierwszy wariant.

Wygląd zewnętrzny i budowa

Klawiaturę udało się zdobyć po okazyjnej cenie. Dotarła do nas w kartonowym brązowym pudełku z dobrze zabezpieczoną zawartością. Niestety ale w komplecie brakowało baterii lub akumulatorków, które musieliśmy dokupić.

Logitech K270

Klawiatura jest bardzo lekka, ale sam plastik jest sztywny. Producent zastosował w tym modelu standardowe przyciski membranowe. Siła nacisku jest wręcz idealna i wielu osobom powinno się to spodobać. Klawisze nadają się zarówno do gier, jak i długiego pisania.

Logitech K270

Na górze znajdują klawisze multimedialne, takie jak Start/Stop, Wyciszenie, Zmniejszenie głośności, Zwiększenie głośności, Strona domowa przeglądarki, Poczta, Wyłączenie komputera oraz Kalkulator. Po prawej stronie jest jeszcze oznaczenie Caps Locka oraz włączenie/wyłączenie klawiatury.

Logitech K270

Producent zdecydował się na niski profil klawiszy, za co bardzo dziękujemy. Przyciski chodzą płynnie i słychać wciśnięcie, ale nie jest to uciążliwe dla uszu.

Logitech K270

Pod spodem znajdują się nóżki, które odpowiadają za odpowiednie podwyższenie klawiatury. Dla nas jest to idealne położenie.

Logitech K270

Do połączenia z komputerem służy odbiornik Logitech Unifying. Jest to miniaturowy odbiornik bezprzewodowy, który może być stale podłączony do komputera. Jego dużą zaletą jest możliwość obsługi do kilku urządzeń wspierających tą technologię. Jako, że mamy już na stanie myszkę Logitech MX Master 2S, to sparowaliśmy oba urządzenia.

Oprogramowanie i funkcje

Do podłączenia urządzenia do komputera będziemy musieli otworzyć oprogramowanie Logitech Options i przejść do zakładki parowania urządzeń. Po szybkim wyszukaniu dostępnych urządzeń w pobliżu nasza klawiatura zostanie sparowana z odbiornikiem.

Niestety, ale oprogramowanie Logitech Options nie udostępnia żadnych dodatkowych opcji do konfiguracji. Troszkę się zawiedliśmy, bo producent mógł dodać chociażby możliwość zmiany przycisków multimedialnych na górze.

Testy

Klawiaturę przetestowaliśmy w takich grach, jak: DOTA 2, Elite Dangerous, Euro Truck Simulator 2, czy Dying Light. Musimy przyznać, że nie ma żadnej różnicy między przewodową a bezprzewodową. Klawisze reagują natychmiastowo i nie ma żadnych opóźnień.

Logitech K270

Jeżeli chodzi o pisanie to dokładnie ta sama sytuacja. Niski profil sprawdza się idealnie. Do tego mamy odpowiedni skok oraz umiarkowaną głośność.

Logitech K270

Warto dodać, że zamontowane klawisze są ciut mniejsze od poprzedniego modelu. Ale nie przeszkadza to kompletnie w codziennej pracy.

Logitech K270

Na koniec jedna mała wada, którą zauważyliśmy. Czasami po podłączeniu do nowego komputera, klawiatura nie chce działać od razu. Można to poznać, że współpracują z systemem tylko klawisze multimedialne. Wystarczy w tym momencie restart systemu operacyjnego.

Podsumowanie

Klawiaturę Logitech K270 mamy od ponad miesiąca. I musimy przyznać, że to był udany zakup. Bezprzewodowy model spisuje się rewelacyjnie, a do działania wystarczają jedynie dwie baterie AAA.

Klawisze multimedialne są prawie idealne. Gdyby tylko można nimi było sterować przy pomocy oprogramowania Logitech Options. Zmienilibyśmy lekko te po lewej stronie: domek, kopertę oraz przycisk włączenia/wyłączenia.

Według producenta odpowiednia funkcja oszczędzania energii ma pozwolić na prawie 2 lata pracy. Zobaczymy, jak to się sprawdzi i na pewno o tym napiszemy. Do tego czasu polecamy każdemu zakup tego modelu, bo jest warty tych pieniędzy.

Klawiatura kosztuje obecnie około 140 zł.

Zalety:

  • Dobrej jakości skok klawiszy
  • Spasowana obudowa
  • Podpórki do zmiany nachylenia
  • Zunifikowany nadajnik do podłączenia do komputera
  • Dolne klawisze są odpowiednie większe od pozostałych
  • Odpowiedni profil dla dłoni

Wady:

  • Brak dodatkowych opcji do konfiguracji w Logitech Options
Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułAMD Radeon Software Adrenalin Edition 18.5.1 – nowe sterowniki
Następny artykułQuantum Replica – odkryj swoją przeszłość w przyszłości
Michał Olber
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.