Logitech G703 – błyskawiczna reakcja przy pracy bezprzewodowej bez żadnych opóźnień. Taką informację możemy przeczytać na stronie producenta, czy jest to prawda? Przekonajmy się!

Akcesoria

W pudełku znajdziemy przewód do ładowania myszki, odbiornik bluetooth, ciężarek  10 gram którym możemy dociążyć naszego gryzonia. Warto zaznaczyć iż ten ciężarek przyda się także jeśli posiadamy specjalną podkładkę Powerplay, umożliwia ona bezprzewodowe ładowanie, tak jak mamy to we współczesnych smartfonach.

Logitech G703

Pierwszą wadą może być brak zamiennych ślizgaczy które można spotkań w znacznie tańszych konstrukcjach innych producentów.

Dane techniczne

Śledzenie ruchów

Czujnik: PMW3366
Rozdzielczość: 200–12 000 dpi
Maks. przyspieszenie: > 40 G*
Maks. szybkość: > 400 ips*

Dane fizyczne

Wysokość: 124 mm
Szerokość: 68 mm
Głębokość: 43 mm
Waga: 107 g (sama mysz) + 10 g (opcjonalny ciężarek)
Długość kabla do przesyłania danych/ładowania: 1,83 m

Ergonomia

Omawiany przeze mnie gryzoń przypomina serię Deathadder od Razera, co oznacza że jest bardzo komfortowy dla większości chwytów, jednak moim zdaniem najlepiej sprawdzi się u palm gripowców. Logitech G703 to waga średnia wśród myszek, produkt Logitecha nie jest także zbyt dużych rozmiarów.

Logitech G703Widać, że firma chciała trafić w gusta jak największej ilości odbiorców i stworzyła bardzo uniwersalny produkt. Mysz jest wyposażona w sensor Pixart PMW3366, jest to modyfikacja legendarnego PMW3360. A więc jest to jeden z najlepszych sensorów na rynku.

Jakość wykonania

Mysz jest wykonana z bardzo wysokiej jakości tworzywa, które jest pokryte specjalną gumą bo bokach. Jednak w moim egzemplarzu plastik trochę skrzypi przy mocnym ściśnięciu całości, mam także wrażenie, że spasowanie elementów mogło być ciut lepsze. Przełączniki i scroll są bliskie ideału, dlaczego bliskie?

Uważam że mogłyby stawiać większy opór zarówno boczne jak i główne. Scroll jest bardzo przyjemny do przeglądania internetu jak i do grania przeskok jest dość wyczuwalny, może nie aż tak bardzo jak w myszkach zowie ale uważam, że jest świetnie.

Oprogramowanie

Ze strony producenta możemy pobrać dedykowane oprogramowanie dla tej myszki, którego ja osobiście używałem do zmiany dpi i podświetlenia RGB. Software informuje nas także o poziomie baterii, jeśli jest na wykończeniu, dostaniemy odpowiednie powiadomienie.

Mamy tam także wiele innych funkcji, które moim zdaniem są zbędne ale może dla was okażą się przydatne.

Podsumowanie testów Logitech G703

Czy warto? Moim zdaniem tak, na pewno cena jest odstraszająca jednak jest to mysz z najwyższej półki. Gryzonia tego używają tacy gracze jak Paweł byali Bieliński czy Paweł innocent Mocek. Myszka ma kilka wad, jednak wiadomo że nie ma rzeczy idealnych, uważam że jest to zakup na lata i warto wydać na to odrobinę więcej gotówki. Jednak jeśli nie masz zamiaru kupować tak drogiego urządzenia, powinieneś zainteresować się innym modelem bezprzewodowym mianowicie tańszym Logitech G305. Ja jednak ze swojej strony polecam ci Logitech G703 na pewno będziesz zadowolony!

Zalety:

  • Brak kabli. Mysz całkowicie bezprzewodowa
  • Świetne oprogramowanie do zarządzania myszką
  • Możliwość dopasowania ciężaru myszki do własnych potrzeb
  • Ergonomiczny kształt
  • Dobrej jakości sensor optyczny
  • Ergonomiczny kształt
  • Wyczuwalny scroll i jego przeskok

Wady:

  • Cena może niektórych odstraszać
  • Czasami słabe spasowanie plastików
Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułMIBR rywalem Team Kinguin w Wielkim Finale ZOTAC Cup Masters 2018
Następny artykułShadow of the Tomb Raider z użyciem technologii RTX od NVIDIA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.