Liga Komputronik Gaming po raz drugi w Poznaniu

0

25 i 26 czerwca w salonie Komputronik Megastore w CH Poznań Plaza odbędzie Liga Komputronik Gaming. Będzie to już drugi przystanek w ramach całej akcji. Poprzedni odbył się w Bielsku-Białej i wzbudził ogromne zainteresowanie graczy. W klasycznym sieciowym FPS-ie Counter Strike: Global Offensive zmierzy się 16 drużyn, natomiast 64 osoby będą miały szansę udowodnienia swoich umiejętności w komputerowej grze sportowej FIFA 16.

Liga Komputronik Gaming rozpocznie się w sobotę, 25 czerwca, o godzinie 9:40 w strefie gracza w salonie Komputronik w CH Poznań Plaza. W meczach rozgrywanych w ramach Ligi uczestnicy będą mieli możliwość zdobycia cennych nagród. Podczas każdego eventu zaplanowano też inne atrakcje dla publiczności, np. strefy free to play, gdzie będzie można zagrać na laptopach i symulatorach wyścigów. W Poznaniu taka możliwość będzie zarówno w sobotę, jak i niedzielę.

Liga Komputronik Gaming to seria 12 rozgrywek, podzielonych na 4 sezony, podczas których gracze mogą zmierzyć się w turniejach CS:GO i FIFA 16. Można zdobyć na nich dziką kartę do fazy pucharowej CS:GO lub w przypadku FIFA 16 przepustkę do finału, gdzie zmierzą się gracze wyłonieni na turniejach rozgrywanych podczas eventów, jak i ci z rozgrywek on-line. Na uczestników czekają nagrody rzeczowe, takie jak klawiatury, pendrivy, słuchawki i myszy. Kolejne eventy w ramach Ligi planowane są w Trójmieście, Rzeszowie (lub Łodzi), Olsztynie, wrocławskim Magnolia Parku, Katowicach, Krakowie (lub Białymstoku), Częstochowie (lub Szczecinie), Radomiu, Lublinie i na początku 2017r. ponownie w Poznaniu. Wkrótce ruszają również rozgrywki online.