Lian-Li wprowadza obudowę PC-Q17 z certyfikatem ASUS ROG

0

Lian-Li wprowadziło do swojej bogatej oferty obudowę PC-Q17. Model ten powstał we współpracy z firmą ASUS i należy do linii Republic of Gamers Maximus. Zadbano w niej o praktycznie każdy szczegół, a całość jest utrzymana w czarno-czerwonej kolorystyce. PC-Q17 zostało wykonane ze szczotkowanego aluminium i posiada w pełni płaskie powierzchnie. Dużą zaletą nowej obudowy jest ogromny przezroczysty bok, który pozwala na zajrzenie do wnętrza.

Lian-Li PC-Q17

Mimo swoich niewielkich rozmiarów, pozwala na zamontowanie jednego wentylatora 140 mm, trzech 120 mm oraz dwóch 80 mm. Pozwoli to odpowiednio poprowadzić przepływ powietrza wewnątrz. Dużym plusem są dołączone filtry przeciw-kurzowe, umiejscowione przy otworach montażowych dla wentylatorów.

Lian-Li PC-Q17

Z przodu mamy zdejmowaną klapę, która odsłania niewielką przestrzeń na wspomniane wcześniej wentylatory. Prócz tego mamy dwa porty USB 3.0, standardowe złącza audio oraz mały otwór u góry na napęd szczelinowy. Zaraz za tym jest miejsce na zasilacz w formacie ATX, który został przykryty specjalną osłoną. Kiedy komputer jest włączony, to logo ASUS ROG świeci się na czerwono-pomarańczowy kolor i daje piękny efekt.

Lian-Li PC-Q17

Przejdźmy teraz do wyposażenia. Na wspomnianej ściance od zasilacza można zamontować napęd typu Slim, a także dyski twarde w formatach 2.5 cala i 3.5 cala. Na samym spodzie producent umożliwia zamontowanie dodatkowych trzech dysków 3,5 cala lub aż pięciu 2,5 calowych.

Standardowo wchodzą płyty w rozmiarze mini-ITX, a także karty graficzne o maksymalnej długości 27 cm. Jeżeli ktoś zamontować dodatkowy układ chłodzenia na procesor, to ma do dyspozycji aż 14 cm.

Cała konstrukcja ma wymiary 407 x 201 x 276 mm i waży 2,7kg.