Lian Li PC-Q39G – czy to jeszcze jest obudowa mini-ITX?

0

Tajwańska firma Lian Li zaprezentowała kolejną obudowę w swojej ofercie – PC-Q39G. Jest to tak naprawdę udoskonalona wersja modelu PC-Q37, jednakże posiadają troszkę większe wymiary. Tym samym w obudowie prócz płyt mini-ITX, zmieszczą się również ATX. Producent chciał tym ruchem zachować względnie wygląd mini-ITX, jednocześnie pozwalając użytkownikom na więcej swobody w kwestii płyt głównych.

Lian Li PC-Q39 posiada wymiary 346 × 252 × 348 (długość x szerokość x wysokość) milimetrów i waży 5.3 kilograma. Obudowa została wykonana z grubego szorstkiego aluminium. Na lewym boku umieszczono hartowane szkło, co ma pozwolić na wgląd od wnętrza. Jest to ukłon w stronę osób, zajmujących się moddingiem komputerowym. Do zestawu dołączono filtry przeciwkurzowe.

Obudowa posiada dwie komory. W tej po prawej stronie jest miejsce dla zasilacza, dysków SSD, dysków HDD, chłodzenia wodnego. W kwestii tego ostatniego, to producent przygotował specjalne miejsce na montaż. W komorze po lewej stronie można zamontować płytę główną oraz kartę graficzną o długości do 320 milimetrów.

Panel górny posiada dwa wejścia USB 3.1, USB 3.1 Typu C, dwa złącza mini-Jack oraz włącznik zasilania. Producent umożliwia zamontowanie następujących wentylatorów: 2 x 120mm (na górze), 2 x 120mm lub 140mm (na dole)

Sugerowana cena obudowy ma wynosić 219,99 Euro, czyli około 950 zł.