Krzysztof Pikiewicz obejmuje globalne stanowisko Vice President Esports Services w strukturach ESL. Przez ostatnie 7 lat zarządzał polskim oddziałem ESL. Dział Esports Services stanowi bardzo ważną i rozwojową część biznesu. Odpowiada on za współpracę z wydawcami gier, dla których ESL organizuje turnieje online, widowiska offline, produkcje telewizyjne i dodatkowe aktywności związane z ich obecnością w świecie e-sportu.

Krzysztof Pikiewicz

Przykładem projektów realizowanych przez Esports Services są m.in. globalne rozgrywki Wargaming.net Lague (World of Tanks), Rainbow Six Pro League czy zapowiedziane w ostatnich dniach rozgrywki ligi ESL Gwent Challenger, nowego tytułu e-sportowego stworzonego przez studio CD PROJEKT RED.

Stanowisku Dyrektora Zarządzającego w ESL Polska zajmie Aleksander Szlachetko. Dołączył do ESL Polska w październiku 2016 jako Dyrektor ds. Rozwoju. Wcześniej, przez 15 lat pracował w firmie Intel, gdzie pełnił m.in. funkcję Menedżera ds. sprzedaży komputerów desktop w regionie Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu.

Aleksander Szlachetko - ESL

Krzysztof Pikiewicz swoją przygodę z biznesem e-sportowym zaczynał w 2005 roku, biorąc udział w organizacji pierwszej e-sportowej Ligi Cybersport. W 2011 roku Krzysztof i Rafał Pikiewiczowie rozpoczęli zarządzanie polskim oddziałem niemieckiego koncernu Turtle Entertainment, do którego należy marka ESL.

Kamieniem milowym w rozwoju ESL Polska było sprowadzenie do Polski prestiżowych rozgrywek Intel Extreme Masters. Impreza, która od 5 lat odbywa się, co roku w katowickim Spodku, systematycznie bije światowe rekordy w kategoriach oglądalności – zarówno online jak i liczby widzów na miejscu. W marcu światowe finały IEM Katowice 2017 odwiedziło 173 tysiące osób, a w Internecie transmisję śledziło 46 mln widzów na całym świecie.