Kryptowaluta Dogecoin powstała 8 grudnia 2013r. z inicjatywy Jacksona Palmera i Billy`ego Markusa. Od tamtego czasu jej wartość urosła aż 400 razy i obecnie rynek wart jest przeszło 1.8 miliarda dolarów. Sama waluta została stworzona, jako swoisty żart. Jej powstanie jest związane z aferą SilkRoad, która odbiła się głośnym echem w świecie Bitcoina. Na samym starcie wartość Dogecoin wynosiła 0.0001 dolara. Aktualnie urosła ona do 0.1 dolara.

Sam twórca Jackson Palmer tak to skomentował:

I have a lot of faith in the Dogecoin Core development team to keep the software stable and secure, but I think it says a lot about the state of the cryptocurrency space in general that a currency with a dog on it which hasn’t released a software update in over 2 years has a $1B+ market cap.

W tłumaczeniu:

Mam dużą wiarę w zespół tworzący Dogecoin, którego zadaniem jest utrzymanie stabilnego i bezpiecznego oprogramowania. Jednakże mówi to także dużo o samym rynku kryptowalut. Generalnie waluta z psem w logo, której oprogramowanie nie było aktualizowane od ponad 2 lat osiągnęła wartość większą, niż miliard dolarów.