Koniec kariery zawodnika Zz1tai. Liu Zhi-Hao odchodzi na emeryturę!

0
LoL Esports

Wczoraj świat League of Legends obiegła informacja, której raczej nikt się nie spodziewał. W czasie ceremonii sześciolecia RNG (Royal Never Give UP), ich toplaner, Liu „Zz1tai” Zhi-Hao oficjalnie ogłosił, że odkłada myszkę i słuchawki do sejfu i kończy karierę profesjonalisty.

Jego profesjonalna kariera zaczęła się już w raz z pierwszymi turniejami lola. Na rodzimej scenie rywalizował od 2011 roku, lecz po jakimś czasie dopiero zaczął trenować w jakiejś bardziej rozpoznawalnej organizacji, którą była Invictus Gaming. Grał jako główny midlaner formacji, lecz oprócz dotarcia do ćwierćfinału Mistrzostw Świata w 2012 roku, nie udało mu się osiągnąć znaczących sukcesów. Około lutego 2015 roku Zz1tai postanowił zmienić rolę i przetransferować się na górną alejkę. Jako toplaner 21-letni Chińczyk reprezentował barwy Invictus Gaming, Snake Esports, a także wymienione wyżej Royal Never Give Up.

Co ciekawsze drugi toplaner RNG, Yan „Letme” Jun-Ze około tydzień temu zawiesił karierę, więc jedynym toplanerem na najbliższy czas będzie Shek „AmazingJ” Wai Ho, który do niedawna reprezentował barwy Bilibili Gaming.


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.