Firma ZOTAC Technology ogłosiła oczekiwany przez wielu graczy turniej ZOTAC CUP MASTERS CS: GO 2018. Jest to już trzeci i zarazem największy ogólnoświatowy turniej z serii ZOTAC CUP MASTERS. Do tej pory z sukcesem odbyły się rozgrywki ZOTAC CUP MASTERS DOTA 2 i ZOTAC CUP MASTER: STARCRAFT REMASTERED w 2017 roku. W wielkim finale zawodnicy rywalizować będą bowiem o nagrody o łącznej wartości wynoszącej 300 000 USD.

W okresie od marca do czerwca 2018 roku przeprowadzone zostaną kwalifikacje online dla drużyn z regionów Azji, Europy i obu Ameryk za pośrednictwem turniejowej platformy online ZOTAC CUP. Wyłonione w nich najlepsze drużyny z poszczególnych regionów awansują do finałów regionalnych. Owe finały będą miały miejsce odpowiednio na tarach Computex w Tajpej, w Samsung Smart Arena w Mediolanie we Włoszech i w południowej Kalifornii w Stanach  Zjednoczone.

Drużyny walczyć w nich będą o trofea w ramach regionalnej puli nagród o wartości 20 000 USD i o możliwość wzięcia udziału w wielkim finale rozgrywanym w Hongkongu w sierpniu 2018 roku. Gdzie razem z jednym zespołem z Chin i czterema zaproszonymi zawodowymi drużynami wezmą udział w walce. W sumie w wielkim finale zagra łącznie aż 8 drużyn.

Finały regionalne oraz wielki finał turnieju ZOTAC CUP MASTERS CS: GO streamingowane będą na żywo przy udziale najlepszych casterów. Transmisje dostępne będą w wielu językach. Gracze będą mogli oglądać bezpośrednio relacje z pola bitwy na kanale ZOTAC CUP w serwisie Twitch.


Poprzedni artykułNieoficjalna wydajność i specyfikacja AMD Ryzen 7 2700X
Następny artykułADATA HD710M Pro i HD710A Pro – odświeżone przenośne dyski HDD
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.