Drużyna Virtus.pro wygrała w piątej rundzie Swiss i awansowała do fazy playoff PGL Major Kraków 2017. Dzięki temu będą walczyć w turnieju głównym z pulą 1 000 000 dolarów. Kolejny mecz już dzisiaj, w sobotę o godzinie 13:00. Przeciwnikiem będzie drużyna North, z którą Virtusi przegrali w fazie grupowej.

PGL Major Kraków 2017 - transmisja

O losie Polaków w turnieju przesądzić miała ostatnia, piąta kolejka. Virtus.pro w meczu o wszystko trafiło na drużynę Cloud9, z którą nie przegrali żadnego spotkania od ponad dwóch lat. Tak było i tym razem, wygrana 16:10 zapewniła drużynie Virtus.pro awans do fazy playoff. Dodatkowo zawodnicy utrzymali status Legendy, który gwarantuje zaproszenie do kolejnego turnieju rangi Major.

Transmisja przygotowana przez Fantasy Expo będzie prowadzona przez Piotra “Izaka” Skowyrskiego, na kanale twitch.tv/izakooo. Partnerami transmisji są PLAY, który cały czas angażuje się w rozwój esportu, Sprite oraz Steelseries. Oficjalnym bukmacherem wydarzenia jest LVBet.

Przed Wielkim Finałem odbędzie się showmatch gwiazd. W jednym z dwóch zespołów składających się z komentatorów, obserwatorów i analityków, znajdzie się Piotr „izak” Skowyrski. Zagra w drużynie wraz z Sapphire, HenryG i Natu. Przeciwnikami będą DDK, Prius, Moses, YNk i Mantrousse. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę 23.07, na głównej scenie Tauron Areny.

Finał rozgrywany będzie w niedzielę o godzinie 17. Możliwym scenariuszem jest powtórka z ostatniego Majora, gdzie drużyna Virtus.pro rywalizowała z Teamem Astralis. Wtedy nie udało się wygrać, ale z dopingiem 15000 fanów w Krakowskiej Tauron Arenie przegrana nie wchodzi w grę.