Organizatorzy Mediations Biennale poinformowali o rozpoczęciu przygotowań do 6 edycji Mediations Biennale. Impreza odbędzie się podczas targów Poznań Game Arena 2018 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Jest to największa wystawa sztuki współczesnej w Polsce, a także w Europie Środkowo-Wschodniej. Prace artystów z całego świata dosłownie opanowują miasto. Można natknąć się na nie niemal w każdym zakątku Poznania, gdyż docierają do miejsc, które na pozór wydają się niedostępne.

Mając na uwadze, że w 2018 roku przypada 100 rocznica Powstania Wielkopolskiego w lutym, ogłoszono konkurs na stworzenie gry w przestrzeni wirtualnej pod hasłem: Digital Games – Powstanie Wielkopolskie. Jest on adresowany do zespołów artystów a także programistów i muzyków działających w branży gier komputerowych.

Mediations Biennale 2018

Honorowym członkiem jury będzie Tomasz Bagiński oraz prof. Maciej Ćwiek UAP, prof. Agnieszka Jelewska HAT Research Center, dr hab. Andreas Guskos – Akademia Sztuki w Szczecinie, Sebastian Barabanow – www.game-factory.eu, dr hab. Arek Marcinkowski – przewodniczący jury.

Wartość nagrody głównej to 30.000 zł oraz trzy staże miesięczne w firmie Fabryka Gier w Szczecinie. Partnerami konkursu są: Fabryka Gier – Szczecin Polsko – Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych – Warszawa www.pja.edu.pl Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie Wydział Animacji UAP Poznań Wydział Sztuk Wizualnych Akademia Sztuki w Szczecinie. Zakład Teorii Algorytmów i Systemów Programowania Politechnika Poznańska.


Poprzedni artykułPierwszy zarejestrowany unboxing procesorów APU Ryzen 5 2400G i Ryzen 3 2200G
Następny artykułTurniej Mistrzostwa Polski Heroes of Might and Magic III
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.