Mediations Biennale 2018 powróci po raz kolejny podczas Poznań Game Arena 2018. Tym razem wystawa profiluje się w kierunku sztuki bezpośrednio związanej ze zdobyczami nowoczesności: technologiami, światem gier, rzeczywistością wirtualną i sztuczną inteligencją. Duży nacisk zostanie położony na gry komputerowe, gdyż stanowią jedną z najszybciej rozwijających się form komunikacji.

BLOOM – INTERACTIVE MUSICAL WALL from MAOTIK on Vimeo.

Na tegoroczną edycję Mediations Biennale, organizatorzy pragną zaprosić francuskiego artystę Maotika. Jest on znany z eksperymentowania z szeroko pojętą sztuką cyfrową. Jego specjalnością są interaktywne instalacje zadziwiające doskonałą synchronizacją obrazu i dźwięku. W centrum instalacji znajduje się oczywiście człowiek, który ma możliwość kontrolowania dzieła, wprawiając je w ruch. To połączenie, pozwala przez chwilę zastanowić się, jaka jest rola ludzi w kształtowaniu relacji ze zdobyczami technologicznymi.

Mediations Biennale 2018


Poprzedni artykułThe Crew 2 – zasiądź za sterami aut, motocykli, samolotów i łodzi
Następny artykułResident Evil 2 / BIOHAZARD RE:2 zapowiedziane
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.