Już w nadchodzący weekend spotkamy się na Intel Extreme Masters Katowice 2019. Kolejny raz odbędzie się tutaj IEM Expo w przylegającym do Spodka Międzynarodowym Centrum Kongresowym mieszczącym się przy Placu Sławika i Antalla 1 w Katowicach. Strefa wystawiennicza otwarta będzie 1-3.03.2019 w godzinach 11-20. Pojawią się na niej znane w branży firmy.

Intel Extreme Masters 2019 - stoiska wystawców

Strefa Intela –  na Intel Extreme Masters Katowice 2019 to jak co roku szereg atrakcji. Tegoroczne przygotowano we współpracy z Acer Predator i Komputronik Gaming. Obejmą one nie tylko pokazy najnowszych technologii oraz sprzętów, ale też turnieje i aktywacje z zaproszonymi gośćmi (między innymi twórcami internetowymi, takimi jak: Leh, Tivolt, NEEX czy Farell)

Strefa  Fortnite – IEM Expo 2019 gości ESL Katowice Royale – Featuring Fortnite! Podczas dwóch weekendów event w Katowicach odwiedzi 40 najlepszych na świecie graczy oraz influencerów związanych z Fortnite. W dniach 1 – 3 marca, rozegrany zostanie turniej międzynarodowy, którego pula nagród wynosi ok. 1,9 mln zł.  Każdy z uczestników strefy free-to-play będzie miał szansę na wygranie nagród rzeczowych z puli nagród o wartości prawie 200 000 zł.

ESL Shop – w sklepie ESL będzie można kupić odzież i inne gadżety esportowe. Fani poszczególnych drużyn mogą wyposażyć się w klubowe koszulki. Po raz pierwszy można też kupić ubrania z nowej kolekcji ESL zgodnej z nową identyfikacją wizualną marki.

Strefa LOTTO – w weekend 1-3 marca na stoisku LOTTO w specjalnej strefie „free2play” będzie można zagrać m.in. w CS:GO, wygrać wartościowe nagrody czy spotkać takie gwiazdy jak: Izak, Rezi, Nervarien czy Rojo.

Strefa OMEN by HP – aż 40 stanowisk do grania z takimi grami jak: CS:GO, LOL, PUBG, czy Rocket League, a każdego dnia odwiedzający rozegrają turniej OMEN Arcade 1vs1 z atrakcyjnymi nagrodami. Fani beatbox’u spotkają tu Bladego Krisa, z kolei spotkanie Meet & Greet to szansa na zobaczenie na żywo drużyn BIG oraz AGO.

Jedną z głównych atrakcji Intel Extreme Masters Katowice 2019 będą merytoryczne wystąpienia znanych streamerów takich jak PAGO, Seto, UrQueen czy Fanboy, którzy podzielą się z publicznością swoimi #protipami jak podnosić swój poziom w grach i optymalnie dobrać sprzęt do najpopularniejszych gier. Nie zabraknie też innych gwiazd – Juliano, Ziemniaka, Tivolta i odwiedzin esportowego teamu AGO Esports.

Strefa Netflix – ciekawą i na pewno wartą uwagi niespodzianką jest obecność Netflixa – jednego z liderów streamingowych, dostarczających filmy i seriale w internecie. Ich stoisko w dużej części zostanie poświęcone promocji jednego z najnowszych seriali wyprodukowanych przez Netflix – adaptacji komiksowego Umbrella Academy.

Strefa Komputronik Gaming X Samsung4Gamers  – na stoisku odbędzie się długo wyczekiwany pojedynek graczy Team Nitashi VS Team Radyjko, a odwiedzający mogą liczyć na emocje w strefach VR, mobile gaming oraz liczne konkursy z nagrodami.

Strefa ALSEN – wystawca jest obecny na targach IEM Expo od początku ich istnienia. Firma przygotowała stanowiska uzbrojone w wysokiej klasy maszyny PC Alsen. W strefie odbędą się spotkania z drużyną G2 Esports oraz Krzysztofem ‘ArQuelem’ Sauciem – jednym z najpopularniejszych streamerów LoLa w Polsce. Hitem będzie GXT RAPTOR od

Trust, czyli ogromny samochód, w którym będziecie mogli zagrać na czterech wydajnych komputerach do gier. Całości dopełnią turnieje w CS:GO, Quake: Champions, StarCraft II oraz Fortnite.

Strefa The Farm 51 – polskie studio The Farm 51, specjalizujące się w grach FPS oraznowych technologiach szykuje sporo atrakcji. Na odwiedzających czekają:

  • pierwsze na świecie publiczne testy nowego trybu RECON (tactical-royal), łączącego taktykę i współpracę zespołową z szczyptą battle-royale!,
  • konkursy z nagrodami (fotele gamingowe, gry, sprzęt komputerowy),
  • meet-and-greet z zespołami esportowymi Actina PACT,
  • prawdziwy wóz opancerzony polskiej produkcji TUR,
  • Q&A z twórcami World war 3,

Strefa Corsair – producent urządzeń peryferyjnych dla graczy oraz części i akcesoriów komputerowych zaplanował dla odwiedzających wiele ciekawych atrakcji. Na stoisku firmy z Kalifornii m.in. zobaczymy: high-endowy pecet pokazowy za 15 000 PLN przygotowany przez redakcję PurePC, niestandardową i unikatową modyfikację komputera zbudowaną przez Stanisława “Tips” Wiertelaka, popularnych polskich influencerów oraz drużynę sportów elektronicznych AGO Esports.

Strefa Lenovo zapewni rozgrywki w PUBG, FIFA czy Fortnite, konkursy, a także w sobotę koncert Żabsona, a w niedzielę KaeNa. Legion odwiedzą także popularni influencerzy: Saju, Leh, Nexos, Arque i Kubon.

Strefa MSI – w strefie MSI odbędą się finały Amatorskiej Ligi Esportowej MSI oraz moc atrakcji dla graczy oraz fanów esportu – między innymi spotkanie i sesja Q&A z Patrykiem „Rojo” Rojewskim oraz Jakubem „Kromką” Górką.

Strefa E. Wedel – ze swoją strefą Wedel UP! po raz drugi dołącza do wystawców Intel Extreme Masters Katowice 2019. W dniach 22-24.02 oraz 1-3.03 marka popularyzować będzie ideę „Zagrajmy inaczej”! E.Wedel dla fanów gamingu przygotował 4 dedykowane mapy w Fortnite prezentując zupełnie nieoczywiste zasady grania. Na strefie Wedel UP! nie zabraknie też gości specjalnych  (m.in. Szpero, Michu, Pago, JDabrowsky, Karolek, Morgen i Kubik). Uczestnicy IEM-u będą mogli wziąć udział w wielu konkursach z nagrodami, wspólnych rozgrywkach z influencerami,  a także będą mogli zagrać w czekoladowego Tetrisa. Na stoisku Wedel UP! dominować będzie dobra zabawa i czekolada w niecodziennej odsłonie.


Poprzedni artykułOptoma EH512 – projektor z wbudowanym czytnikiem dokumentów
Następny artykułPentium Gold G5620 – pierwszy chip z rodziny o taktowaniu 4 GHz
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.