ESL One Hamburg 2017 został gospodarzem oficjalnego turnieju DOTA 2 Valve Major. Współorganizatorem technologicznym została firma Intel. Impreza podejmie osiem najlepszych zespołów Dota 2 z całego świata. 28 – 29 października odbędzie się faza play-offów. Drużyny powalczą nie tylko o punkty kwalifikacyjne do turnieju The International 2018, ale także o zwiększoną do 1 000 000 dolarów, pulę nagród.

Dwa z ośmiu zespołów otrzymają bezpośrednie zaproszenie do udziału w fazie grupowej Majora (26 – 27 października). Pozostałe sześć zespołów będzie musiało wywalczyć sobie miejsce w kwalifikacjach online.

ESL One Hamburg będzie pierwszym turniejem tej rangi po The International 2017. Rok później planowane jest zorganizowanie kolejnego turnieju rangi Major w DOTA 2.

Prócz samych turniejów na ESL One Hamburg 2017 będzie można spotkać ulubionych graczy i otrzymać od nich autograf. Odbędzie się także konkurs cosplay z bohaterami z DOTA 2. Ale najważniejsze to kibicowanie obecnym zespołom w rozgrywkach.

Bilety na ESL One Hamburg 2017 są już w sprzedaży. Można je kupić za pośrednictwem portalu Eventim, w cenie od 39 euro do 249 euro. Istnieje możliwość wynajęcia prywatnej loży, dla maksymalnie pięciu osób. Jej cena to 2,999 euro.


Poprzedni artykułWiedźmin 3: The Sands of Ofir na szkicach koncepcyjnych fanki
Następny artykułSilverStone SX650-G i SX500-G – nowe zasilacze mini-ITX
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.