W dniach 24-25 listopada 2018 roku w Białymstoku odbędzie się East Games United 2018. Jest to jedna z najstarszych imprez dla graczy w Polsce. Pierwsza edycja miała miejsce w 2008 roku. Do tej pory rozdano nagrody o łącznej wartości 550 000 złotych. W turniejach wzięło udział 8 000 zawodników, a ogólna liczba odwiedzających przekracza 60 000.

W tym roku głównym organizatorem East Games United jest agencja Galaktus PR. Do współpracy zostali zaproszeni LG, OPTIMUS, Lioncast, Good Game Brewery, Miasto Białystok i Galeria Alfa Centrum.

Głównym punktem imprezy East Games United 2018 będzie turniej Counter-Strike: Global Offensive. 8 zespołów powalczy o wysokie nagrody pieniężne – w puli turnieju czeka aż 15 000 zł.

Kwalifikacje do turnieju

Organizatorzy zapowiadają trzy możliwe sposoby zakwalifikowania się do turnieju:

  • Podczas minionych targów Poznań Game Arena 2018
  • W stolicy Podlasia odbędą się lokalne kwalifikacje o dwa miejsca w turnieju. Zostaną rozegrane w znanym e-sportowym lokalu – Games United eSports Pub
  • Trzy miejsca w turnieju zostaną rozdysponowane pomiędzy uczestnikami kwalifikacji internetowych
  • Dwie drużyny zostaną zaproszone bezpośrednio przez organizatorów, bez konieczności kwalifikacji

Inne atrakcje podczas East Games United 2018

Podczas East Games United zorganizowane zostaną zmagania m.in.: w FIFA19, Hearthstone, Tekken 7, Soul Calibur VI i Dragon Ball FighterZ. Przybyli na wydarzenie gracze będą mogli również zapisywać się do zawodów w CS:GO i League of Legends w formacie 1-na-1. Najlepsi zostaną wyróżnieni cennymi nagrodami ufundowanymi przez sponsorów. Wśród partnerów imprezy znajdziemy wiele znanych firm produkujących sprzęt komputerowy dla graczy, m.in.: Lioncast, LG i OPTIMUS. Największy turniej w tej części kraju wspiera także Miasto Białystok, Good Game Brewery i Galeria Alfa Centrum.

Dla wszystkich przygotowana zostanie również strefa darmowego grania z komputerami marki OPTIMUS, konsolami oraz stanowisko z grami VR. Na evencie znajdzie się również strefa dla fanów gier planszowych, starych konsol oraz symulatorów jazdy. Co istotne, wstęp na teren East Games United jest darmowy, a udział w turniejach nie wymaga żadnego wpisowego.


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments